Art Studios

Obtížný povrch - ano jeObtížný sklon - ano jeBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ano jeTočité schodiště - ano jeVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ano jeÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Divadlo, muzeum, galerie, kulturní dům

Adresa

Vítkovická 3369, 702 00 Ostrava

Vstup

Povrch před hlavním vstupem je proveden z kamenné dlažby. Před vstupními dveřmi je dostatečný manipulační prostor. Dvoukřídlé vstupní dveře se mechanicky otevírají ven (průjezdná šířka hlavního křídla 76 cm, celková šířka 157 cm, práh 0,5 cm) a jsou umístěny v nice (šířka 171 cm, hloubka 22 cm). Povrch za vstupem tvoří zátěžový koberec. Za vstupem následuje prostorné zádveří, nepravidelného půdorysného tvaru se schodištěm do dalšího podlaží. Povrch zádveří tvoří lino. Jednokřídlé dveře zádveří (průjezdná šířka 90 cm, práh 0 cm) se mechanicky otevírají do zádveří.

Interiér

Za dveřmi zádveří se nachází schod, který kompenzuje rampový nájezd (sklon 10,5%, šířka v nejužším místě 90 cm, délka 190 cm). Za nájezdem se nachází chodba (šířka 158 cm, zúžena sloupem na 132 cm) a mobilní skříní (zúžení na 112 cm) ze které se jednokřídlými, mechanicky otevíratelnými dveřmi (šířky 90 cm) vstupuje do jednotlivých ateliérů. V ateliéru č. 3 se nachází Masérna Na Dlani. V ateliéru č. 6, do kterého se vstupuje jednokřídlými, mechanicky otevíratelnými dveřmi (šířka 90 cm, otevírání směrem do ateliéru), se nachází upravené WC se sprchovým koutem. Cca uprostřed chodby vede snížená podlaha do další chodby. Převýšení kompenzuje mobilní dřevěný nájezd (sklon 31%, šířka 45 cm, délka 90 cm). Na konci chody se nachází dveře (šířka 90 cm) a točité schodiště do nižšího podlaží.

Výtah

Výtah se v tomto objektu nenachází.

WC

V ateliéru č. 6 se nachází upravené WC se sprchovým koutem. Kabina (šířka 300 cm, hloubka 218 cm) je přístupná mechanicky otevíratelnými posuvnými dveřmi (průjezdná šířka 90 cm). WC mísa (výška sedátka 54 cm) je osazena vlevo v rohu na stěně naproti dveří. Přístup zprava je dostatečný (225 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. Mísa WC je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 81 cm a 83 cm, výška 75 cm a 78 cm, osová vzdálenost 60 cm). Splachování WC je umístěno vzadu na stěně (výška 110 cm). Podjezd umyvadla (výška 82 cm) je dostatečný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií a pevným zrcadlem (výška spodní hrany 130 cm). Kabina je vybavena odpadkovým košem s podjezdem, toaletním papírem a mýdelníkem (výška 102 cm.) V kabině je vedle WC mísy umístěno signalizační tlačítko (výška v horní úrovni 102 cm). Napravo od WC se nachází sprchový kout. Sprchovací plocha je otevřená (šířka 200 cm, hloubka 116 cm). Šířka vedle sklopného sedátka (osazené ve výšce 59 cm, šířka 44 cm, hloubka 38 cm) je dostatečná (128 cm). Ruční sprcha je umístěna z boku vedle sedátka a je opatřena pákovou baterií (výška 123 cm, vzdálenost od rohu 65 cm). Z boku sedátka je umístěno vodorovné madlo (délka 49 cm, výška 76 cm).

Parkování

Ve vzdálenosti cca 100 m od objektu se na parkovišti pod komunikací Místecká nachází šest (2x + 2x + 2x) vyhrazených parkovacích stání. Povrch tvoří místy nezpevněný štěrk. Přístup ke vstupu vede po komunikacích ze štěrku a asfaltu (podélný sklon 10 %, příčný sklon 6 %).

Poznámka

V době mapování bylo u WC mísy pravé madlo silně vyviklané a sedátko v sprchovém koutu nefunkční (špatné osazení - nepochopení principu opěrné nohy sedátka - povolené a povytažené šrouby uchycení - ulomená přední plastová příčka sedátka).

Datum aktualizace

05/2018

Fotografie