Centro Ostrava Nákupní park

Obtížný povrch - ne, neníObtížný sklon - ne, neníBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ne, neníTočité schodiště - ne, neníVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ano jeÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ne, neníČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ne, neníVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Obchod, obchodní centrum

Adresa

Sjízdná 5602/4, 722 00 Ostrava-Třebovice

Vstup

Před vstupními dveřmi do jednotlivých obchodů nákupního centra je dostatečná manipulační plocha. Dvoukřídlé vstupní dveře se otevírají automaticky směrem do stran (průjezdová šířka 200 cm, bez prahu).

Interiér

Exteriér Mezi Obchodním centrem Galerie a Nákupním parkem Centro Ostrava se nachází čtyřramenná, zalomená rampa (1. rameno – sklon 7 %, průjezdová šířka 154 cm, délka 864 cm, 2. rameno – sklon 7,5 %, průjezdová šířka 154 cm, délka 910 cm, 3. rameno – sklon 7,3 %, průjezdová šířka 154 cm, délka 910 cm, 4. rameno – sklon 7,5 %, průjezdová šířka 154 cm, délka 910 cm). Mezi jednotlivými rameny se nachází podesty (šířka +150 cm, hloubka 140-145 cm). Manipulační prostor nad rampou je ztísněný (šířka +150 cm, hloubka 115 cm), manipulační prostor pod rampou je dostatečný. Další rampa, která se nachází na chodníkovém spoji mezi nákupními centry je jednoramenná a přímá (sklon 10,8 %, průjezdová šířka 154 cm, délka 950 cm).

Výtah

Objekt se nachází v úrovni terénu.

WC

V Obchodní centrum Galerie u běžných WC pro veřejnost se nachází uzamčená, samostatná upravená kabina (šířka 177 cm, hloubka 165 cm). Otevření kabiny je možné pomocí euroklíče, který je případně k dispozici na informacích (na levé straně Tesca). Dveře kabiny se otevírají směrem ven (průjezdová šířka 80 cm, bez prahu, madlo ve výšce 92 cm). WC mísa (výška sedátka 54 cm) je osazena na protější stěně z pohledu od vstupu do kabiny. Přístup zleva je dostatečný (110 cm). Mísa je opatřena sklopnými madly (výška 82 cm, délka madel 90 cm, osová vzdálenost 58 cm), tyto madla byla lehce vyviklaná. Splachování WC je umístěno vzadu (výška 109 cm) a vlevo na čelní stěně u volného prostoru (výška 100 cm). Podjezd zdravotního umyvadla (výška 80 cm) je dostatečný (63 cm). Prostor mezi umyvadlem a toaletní mísou je řešen tak, ať z WC mís lze dosáhnout na umyvadlo, čelní nástup zde není možný. Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem, papírovými utěrkami a sklopným zrcadlem.

Parkování

Na venkovním parkovišti se nachází sedm vyhrazených parkovacích stání, od kterých vede bezproblémový přístup k jednotlivým vstupům. MHD Cca 250-300 m od nákupního parku se nachází autobusová zastávka Třebovice Tesco a tramvajová zastávka Zahrádky. Povrch zastávek tvoří zámková dlažba. Šířka nástupišť je dostatečná. Přístup od autobusové zastávky je bezproblémový. Přístup od tramvajové zastávky je v celkovém sklonu cca 2-4,2 %. Od zastávek MHD k nákupnímu parku je potřeba překonat čtyřramennou rampu (viz výše).

Datum aktualizace

10/2018

Fotografie