Veřejné WC (areál ZOO Pavilon evoluce)

Obtížný povrch - ne, neníObtížný sklon - ne, neníBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ne, neníTočité schodiště - ne, neníVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ne, neníÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ne, není
Kategorie: Veřejné toalety

Adresa

Michálkovická 2081/197, 710 00 Ostrava–Slezská Ostrava

Vstup

Přístupovou komunikaci tvoří litý asfalt a mírně nerovná kamenná dlažba (podélný sklon až 10%, příčný sklon 3%). Před vstupy je dostatečný manipulační prostor a povrch tvoří mírně nerovná kamenná dlažba.

K veřejnému WC vedou z venkovní strany budovy jednokřídlé dveře (průjezdná šířka hlavního křídla 97 cm), které se mechanicky otevírají dovnitř, jsou opatřeny z vnější i vnitřní strany madlem (výška 88 cm) a zavíracím mechanismem (Brano).

Interiér

Za vstupními dveřmi se nachází prostorná hala nepravidelného tvaru (šířka cca 170 cm, hloubka cca 750 cm) s napodobeninou skalnatých sloupů, prosklenou částí vyhlídky do výběhu a dveřmi do veřejného WC. Manipulační prostor je dostatečný a povrch podlahy tvoří keramická dlažba. Průjezd k bezbariérovému WC je 99 cm.

Výtah

Bezbariérové WC se nachází v úrovni terénu.

WC

Upravená kabina se nachází v budově pavilonu Evoluce a má vstup společný s vyhlídkou do výběhu. Do samostatné kabiny (šířka 159 cm, hloubka 294 cm) se vstupuje jednokřídlými dveřmi, které se mechanicky otevírají ven (průjezdná šířka 83 cm). Na dveřích je umístěn piktogram vozíku a dveře jsou z vnitřní strany opatřeny madlem (výška 88 cm). WC mísa (výška sedátka 44 cm) je osazena vlevo na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (94 cm). V době mapování byl tento prostor blokován mobilním prvkem (židle). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. Mísa WC je opatřena sklopným (délka 82 cm, výška 81 cm) a pevným madlem (délka 82 cm, výška 79,5 cm, osová vzdálenost 68 cm). Splachování WC se nachází vzadu na stěně (výška 102 cm). Zdravotní umyvadlo (výška 82 cm) je opatřeno pákovou baterií. Podjezd umyvadla je dostatečný. Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 99cm), osoušečem (výška 110 cm), věšákem (výška 164 cm) a sklopným přebalovacím pultem.

Parkování

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici.

Datum aktualizace

10/2021

Fotografie