Dům smutku Plesná

Obtížný povrch - ano jeObtížný sklon - ano jeBezbariérový vstup hlavním vchodem - ne, neníBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ano jeTočité schodiště - ne, neníVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ne, neníÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ne, neníČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Smuteční síň, krematorium

Adresa

Dobroslavická 83/8, 725 27 Ostrava-Plesná

Vstup

Přístupová trasa ke smuteční síni je bariérová. Ze strany ulice K Hájku je na trase nutno překonat nesnížený silniční obrubník. Za branou vedoucí do areálu se pak nachází schodiště. Alternativní přístupová trasa vede přes hlavní bránu hřbitova, za níž se na přístupové komunikaci nachází mírně zvýšený chodníkový obrubník.Komunikace kolem Smuteční síně jsou provedeny z místy rozpraskaného a zvlněného asfaltu. Dva hlavní vstupy do smuteční síně jsou umístěny z protilehlých stran a jsou bariérové (+ 1 schod). Dveře obou vchodů jsou dvoukřídlé, mechanické, otevíratelné ven (průjezdná šířka hlavního křídla 80 cm, průjezdná šířka vedlejšího křídla 80 cm, bez prahu).

Interiér

Za oběma vstupy se nachází prostorná smuteční síň.

Výtah

Výtah není k dispozici.

WC

V objektu se nenachází upravená toaleta. Z boční strany objektu je přístup do neupravené toalety.

Parkování

Vyhrazené parkovací stání je k dispozici na přilehlém parkovišti. Příčný sklon až 13% a podélný sklon až 15%.

Poznámka

Autobusová zastávka Plesenka je vzdálena cca 270 m. Jedno nástupiště má nástupní hranu dostatečně vysokou, u druhého nástupiště je nástupní hrana nízká. Velké převýšení mezi zastávkou MHD a areálem hřbitova je na pěší přístupové komunikaci kompenzováno pomocí venkovního schodiště. Povrch této komunikace je proveden z asfaltu a zámkové dlažby, sklony dosahují až 16%.Osoby na vozíku mohou výše zmíněné venkovní schodiště objet pomocí jedné ze dvou tras. U jedné z těchto objízdných tras dosahuje podélný sklon až 22%. Druhá objízdná trasa, která vede v hlavním dopravním prostoru pozemní komunikace, má sklon až 16%.

Datum aktualizace

09/2016

Fotografie