Fitcentrum Attack – vzhledem k rekonstrukci Domu kultury města Ostravy je provozovna uzavřena

Obtížný povrch - ano jeObtížný sklon - ne, neníBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ano jeTočité schodiště - ne, neníVýtah - ano jePlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ano jeLižiny nebo rampa - ano jeÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Aréna, fitcentrum

Adresa

28. října 124/2556, 709 024 Ostrava-Moravská Ostrava

Vstup

Vstup do fitcentra se nechází ve vyvýšeném přízemí kulturního domu. Komunikace před vstupem do kulturního domu je rovná s povrchem dlažby. Ke vstupu vede 5 schodišťových stupňů. Po pravé straně vstupu se nachází rampa pro překonání schodišťových stupňů. Rampa je jednoramenná, přímá, pevná (průjezdová šířka 126 cm, délka 11,3 m, sklon 7 %). Manipulační prostor pod a nad rampou je dostatečný. Rampa je opatřena oboustranným zábradlím (výška 77 a 91 cm). Před vstupem do budovy je dostatečný manipulační prostor. Do budovy vedou troje vstupní dveře umístěny vedle sebe (průjezdová šířka 84 cm, výška prahu 2 cm). Dveře jsou mechanické, otevírají se směrem ven a jedny jsou opatřeny uvnitř madlem ve výšce 115 cm. Za vstupními dveřmi se nachází velké zádveří s dalšími třemi dveřmi (průjezdová šířka 77-80 cm, madla vně i uvnitř ve výšce 107 cm, bez prahu).

Interiér

Ke vstupu do fitcentra vede v interiéru 6 schodišťových stupňů, u kterých je umístěna šikmá plošina. Plošina je umístěna za vstupní halou na schodišti a překonává půl podlaží. Před vstupem na plošinu je dostatečná manipulační plocha. Plošina je šikmá a otevřená (šířka 76 cm, hloubka 90 cm, nosnost 210 kg). Na úroveň plošiny vedou krátké nájezdy (délky 15,5 cm, sklon dolního nájezdu 45 %, sklon horního nájezdu 19%). Mezi podlahou nástupiště a začátkem nájezdu je výškové převýšení 7-10 cm. Plošina je uzamčená, přístup na plošinu a její ovládání zajistí pracovník Domu kultury. Vstupní dveře do fitcentra jsou dvoukřídlé, v otevírací době otevřené (průjezdová šířka 145 cm, bez prahu). V interiéru je dostatečný manipulační prostor. Podlahu tvoří koberec. Výška pultu recepce je 75 cm, výška podjezdu 71 cm, hloubka podjezdu 14 cm.

Výtah

Pro přístup do fitcentra není nutný výtah, pouze šikmá schodišťová plošina. Osobní výtah je umístěn u vedlejšího schodiště budovy. Před vstupem je dostatečný manipulační prostor. Dveře se otevírají automaticky do stran (průjezdová šířka 80 cm). Ve výtahové kleci (šířka 108 cm, hloubka 134 cm) je na čelní stěně umístěno madlo (výška 111 cm, odsazení madla od stěny 7 cm). Na čelní stěně je umístěno zrcadlo (výška spodní hrany 123 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 117 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 112 cm. Ve výtahové kleci je sedátko (výška 49 cm), ze kterého jsou ovladače výtahu v dosahu.

WC

Upravené WC kabiny se nachází v 1. patře budovy, přístupné přes šikmou schodišťovou plošinu a výtah. WC ženy: V prvním patře se nachází samostatná upravená kabina pro ženy (šířka 175-190 cm, hloubka 186 cm). Kabina je v případě konání akce volně přístupná. Kabina je přístupná přes jednu předsíň (šířka 140 cm, hloubka 417 cm). Dveře do předsíně se otevírají směrem dovnitř (průjezdová šířka 90 cm, bez madla). Dveře WC kabiny se otevírají směrem ven (průjezdová šířka 90 cm, bez madla). WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na levé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (102 cm). WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 85 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 60 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 110 cm). Podjezd umyvadla (výška 77 cm) je dostatečný (66 cm). Nad umyvadlem je umístěno sklopné zrcadlo s pákou (výška páky v horní poloze 110 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem a papírovými utěrkami. WC muži: V prvním patře se nachází samostatná upravená kabina pro muže (šířka 250 cm, hloubka 186 cm). Kabina je v případě konání akce volně přístupná. Kabina je přístupná přes jednu předsíň (šířka 137 cm, hloubka 418 cm). Dveře do předsíně se otevírají směrem dovnitř (průjezdová šířka 90 cm, bez madla). Dveře WC kabiny se otevírají směrem ven (průjezdová šířka 90 cm, bez madla). WC mísa (výška sedátka 48 cm) je osazena na pravé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (105 cm). WC mísa je opatřena dvěma sklopnými madly (délka 85 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 60 cm). Splachování WC je umístěno vzadu (výška 111 cm). Podjezd umyvadla (výška 80 cm) je dostatečný (66 cm). Nad umyvadlem je umístěno sklopné zrcadlo s pákou (výška páky v horní poloze 110 cm). Umyvadlo je opatřeno pákovou baterií, mýdelníkem a papírovými utěrkami.

Parkování

Na parkovišti z boku budovy se nachází jedno vyhrazené parkovací stání. Přístup ke vstupu je bariérový. Nenachází se zde snížený obrubník pro nájezd na chodník a přístup k budově je po nerovném povrchu a popraskaném asfaltu.

Poznámka

Před budovou se nachází tramvajová zastávka Krajský úřad. Povrch zastávek tvoří zámková dlažba, nástupní hrany jsou provedeny z bezbariérových obrubníků. Šířka nástupiště je dostatečná. Přístup od zastávek je bezproblémový. Toalety jsou volně přístupné v případě konání kulturní akce. V případě návštěvy fitcentra mimo konání kulturní akce je nutno požádat pracovníka o zpřístupnění.

Datum aktualizace

11/2017

Fotografie