Sportovní hala Krásné Pole

Obtížný povrch - ne, neníObtížný sklon - ne, neníBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ano jeTočité schodiště - ne, neníVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ne, neníÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Aréna, fitcentrum

Adresa

Sklopčická 860, 725 26 Ostrava-Krásné Pole

Vstup

K prostoru před vstupem vede přístupová komunikace s povrchem betonové dlažby. Manipulační prostor před vstupními dveřmi je dostatečný. Dvoukřídlé dveře se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka hlavního křídla 88 cm, výška prahu 1 cm) a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 77 cm). Za vstupními dveřmi se nachází prostorná vstupní hala (šířka 331 cm, hloubka 799 cm) s povrchem koberce.

Interiér

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Podlahu tvoří PVC a dřevěné parkety, ve vstupní hale koberec. Tribuna je přístupná pouze po schodišti.

Vlevo za vstupem do objektu se nachází správce a chodba s běžnými i upravenými toaletami (šířka 153 cm). Vpravo za vstupem se nachází dveře (průjezdová šířka obou křídel 182 cm) vedoucí k šatnám a na tribunu,  další dveře vedoucí k hlavní sportovní ploše - do tělocvičny (průjezdová šířka obou křídel 193 cm). Naproti vstupu do objektu se nachází dveře (průjezdová šířka 90 cm) vedoucí k vedlejší sportovní ploše.

Šatny

V chodbě vpravo za vstupem se nachází tzv. „čistá zóna“ a za ní jednotlivé vstupy do šaten. Dvě šatny se vždy dělí o společnou koupelnou.

Jednokřídlé dveře do šatny č. 1 se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka 90 cm, bez prahu) a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 90 cm). V šatně se po celé délce nachází lavičky a nad nimi jsou pověšeny háčky. Vstupní jednokřídlé dveře do koupelny (min. šířka 177 cm, hloubka 535 cm) se otevírají mechanicky směrem ven a jsou také opatřeny madlem. V koupelně se nachází běžná sprchovací místa, umyvadla a jedno otevřené bezbariérové sprchovací místo (šířka 182 cm, hloubka max. 278 cm), které je umístěno u vstupu do šatny č. 2. Sprchovací místo je vybaveno sklopným sedátkem (výška 47 cm, šířka 44 cm, hloubka 44 cm), vodorovným/svislým madlem (délka od 55 cm, výška od 80 cm) a sklopným (délka 80 cm, výška 82 cm). Páková baterie je umístěna z boku (59 cm od rohu, výška 117 cm). Přístup z levé strany je dostatečný (šířka 100 cm). Signalizační tlačítko je umístěno u sprchovacího místa a umyvadla ve výšce 100 cm (šňůrka – výška od podlahy 10 cm). Koupelna je vybavena třemi háčky ve výšce 150 cm. Šatna č. 2 je rozměrově menší a bez madel na dveřích.

Jednokřídlé dveře do šatny č. 3 se otevírají mechanicky směrem ven (průjezdová šířka 90 cm, bez prahu) a jsou opatřeny vnitřním madlem (výška 90 cm). V šatně se po celé délce nachází lavičky a nad nimi jsou pověšeny háčky. Vstupní jednokřídlé dveře do koupelny (min. šířka 178 cm, hloubka 540 cm) se otevírají mechanicky směrem ven a jsou také opatřeny madlem. V koupelně se nachází běžná sprchovací místa, umyvadla a jedno otevřené bezbariérové sprchovací místo (šířka 195 cm, hloubka max. 278 cm), které je umístěno vpravo od vstupu z šatny č.3. Sprchovací místo je vybaveno sklopným sedátkem (výška 48 cm, šířka 44 cm, hloubka 44 cm), vodorovným/svislým madlem (délka od 55 cm, výška od 80 cm) a sklopným (délka 80 cm, výška 82 cm). Páková baterie je umístěna z boku (59 cm od rohu, výška 118 cm). Přístup z pravé strany je dostatečný (šířka 117 cm). Signalizační tlačítko je umístěno u sprchovacího místa a umyvadla ve výšce 100 cm (šňůrka – výška od podlahy 4 a 10 cm). Koupelna je vybavena třemi háčky ve výšce 150 cm. Šatna č. 4 je rozměrově menší a bez madel na dveřích.

Výtah

Celý prostor sportovní haly (kromě tribuny) se nachází v přízemí. Výtah v objektu není.

WC

Toalety se nachází v chodbě za správcem (vlevo od vstupu do sportovní haly).

Bezbariérově upravené WC - ženy

Samostatná kabina (šířka 180-190 cm, hloubka 207 cm) je volně přístupná a nachází se v chodbě široké 153 cm. Dveře do WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 90 cm). WC mísa (výška sedátka 46 cm) je osazena na levé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zprava je dostatečný (126 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. WC mísa je opatřena pevným (délka 90 cm, výška 80 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 62 cm). Splachování WC je umístěno vzadu na stěně (výška 102 cm). Zdravotní umyvadlo (výška 80 cm) se nachází vlevo od vstupu a je opatřeno pákovou baterií, vodorovným a svislým madlem (výška 55-105 cm, délka 50 cm) a sklopným zrcadlem (výška v horní poloze 128 cm). Kabina je vybavena toaletním papírem. Signalizační tlačítko je umístěno u WC ve výšce 100 cm (šňůrka – výška od podlahy 6 cm) a u umyvadla ve výšce 120 cm (šňůrka – výška od podlahy 10 cm).

Bezbariérově upravené WC - muži

Samostatná kabina (šířka 177-187 cm, hloubka 207 cm) je volně přístupná a nachází se v chodbě široké 153 cm. Dveře do WC kabiny (průjezdová šířka 90 cm) se otevírají směrem ven a z vnitřní strany jsou opatřeny madlem (výška 90 cm). WC mísa (výška sedátka 45 cm) je osazena na pravé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (125 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 68 cm. Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. WC mísa je opatřena pevným (délka 90 cm, výška 80 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 59 cm). Splachování WC je umístěno vzadu na stěně (výška 103 cm).  Zdravotní umyvadlo (výška 80 cm) se nachází vpravo od vstupu a je opatřeno pákovou baterií, vodorovným a svislým madlem (výška 55-105 cm, délka 50 cm) a sklopným zrcadlem (výška v horní poloze 127 cm). Kabina je vybavena toaletním papírem. Signalizační tlačítko je umístěno u WC ve výšce 100 cm (šňůrka – výška od podlahy 6 cm) a u umyvadla ve výšce 120 cm (šňůrka – výška od podlahy 12 cm).

Parkování

U objektu se nachází jedno vyhrazená parkovací stání o dostatečné šířce. Parkovací stání navazuje přes snížený obrubník na vyhovující pěší komunikaci.

Poznámka

Ve sportovní hale se nachází dvě zrcadlově orientované bezbariérové WC kabiny, zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy. Dále se zde nachází 2 koupelny (jedna koupelna vždy společná pro 2 šatny) s bezbariérovým sprchovacím místem, také zrcadlově orientované.

Datum aktualizace

6/2021

Fotografie