Hotel Puls

Obtížný povrch - ne, neníObtížný sklon - ne, neníBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ano jeSchody - ano jeTočité schodiště - ne, neníVýtah - ano jePlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ne, neníÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ano je
Kategorie: Hotel, kolej

Adresa

Ruská 3077/135, 700 30 Ostrava - Zábřeh

Vstup

Přístup k hlavnímu vstupu do hotelu vede z ulice Ruská. Přístupová komunikace je provedena z betonové dlažby v mírném podélném i příčném sklonu (1 – 4 %). Před vstupem se nachází gumová rohož. Vstupní dvoukřídlé dveře (průjezdná šířka 90 cm, bez prahu) se otevírají mechanicky směrem dovnitř. Dveře jsou z vnější strany opatřeny madlem (výška 86 cm). Manipulační prostor před vstupem je dostatečný. Za vstupními dveřmi se nachází prostorná hala s toaletami (vlevo) a recepcí (vpravo, výška pultu 120 cm). Povrch tvoří koberec.

Další vstup do hotelu je možný z Restaurace Puls. Z restaurace vedou do haly s recepcí dvoukřídlé dveře (průjezdná šířka 80 cm, bez prahu), které se otevírají mechanicky směrem k recepci. Dveře jsou opatřeny z vnitřní strany madlem (výška 80 cm). Povrch tvoří koberec.

Interiér

Vertikální komunikaci zajišťuje výtahy a schodiště. Průchody v prostoru jsou širší než 80 cm. Podlaha je provedena z dlažby nebo koberce. Recepce má výšku pultu 120 cm. Z recepce vedou k výtahu dvoukřídlé dveře (průjezdná šířka 90 cm, bez prahu), které se otevírají mechanicky směrem k výtahu. Dveře jsou z vnější strany opatřeny madlem (výška 86 cm).

Bezbariérový pokoj

Jediný bezbariérový pokoj (č. 315) v hotelu se nachází v 2. podlaží. Do chodby s pokoji vedou od výtahu jednokřídlé dveře (průjezdná šířka 90 cm, bez prahu), které se otevírají mechanicky směrem k výtahu. Dveře jsou z vnější strany opatřeny madlem (výška 88 cm). Povrch před výtahem tvoří dlažba, v chodbě s pokoji koberec. Vstupní jednokřídlé dveře do pokoje (průjezdná šířka 80 cm, bez prahu) se otevírají mechanicky směrem dovnitř pokoje. Jsou označeny piktogramem vozíku a z vnější strany opatřeny madlem (výška 88 cm). Za vstupními dveřmi se nachází prostorná předsíň se skříněmi. Vpravo od vstupu se nachází bezbariérová koupelna s WC. Naproti vstupním dveřím vede průchod (šířka 117 cm) do obývacího prostoru. Jsou zde umístěné celkem tři postele (výška matrace 50 cm), psací stůl (výška 83 cm) a stolek (výška 60 cm) se dvěma židlemi. Povrch pokoje tvoří koberec.

Výtah

Výtah se nachází naproti recepce a spojuje podlaží 1. p. (recepce, vstup), 2. p. (pokoje, bezbariérový pokoj), 3. p. (pokoje). K výtahu vedou dvoukřídlé dveře (průjezdná šířka 90 cm, bez prahu), které se otevírají mechanicky směrem k výtahu. Dveře jsou z vnější strany opatřeny madlem (výška 86 cm). Manipulační prostor před kabinou je dostatečný.  Výtah má automaticky otevíratelné dveře do strany (průjezdná šířka 82 cm) a je umístěn v nice-výklenku (šířka 100 cm, hloubka 32 cm). Ve výtahové kleci (šířka 138 cm, hloubka 150 cm) je na čelní stěně umístěno madlo (výška 95 cm, odsazení od stěny 7 cm) a zrcadlo (výška spodní hrany 124 cm). Na boční straně se nachází sklápěcí sedátko (výška 51 cm). Výška ovladače na nástupních místech je 120 cm, výška horního tlačítka uvnitř klece je 111 cm.

WC

Upravená WC kabina se nachází ve vstupní hale hotelu, u běžných toalet. Slouží také jako toaleta pro Restauraci Puls. Další upravené WC se nachází v bezbariérovém pokoji.

WC kabina (veřejná – pro hotel a restauraci)

Do samostatné volně přístupné kabiny (šířka 166 cm, hloubka 162 cm) se vstupuje jednokřídlými dveřmi (zámek Euroklíč), které se otevírají mechanicky směrem ven (šířka 80 cm) a jsou označeny piktogramem vozíku. Dveře jsou z vnitřní strany opatřeny madlem (výška 88 cm). WC mísa (výška sedátka 55 cm) je osazena u pravé stěny na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (100 cm), ale blokovaný umístěnými prvky (lopata na sníh, koště, ventilátor). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. WC mísa je opatřena pevným (délka 80 cm, výška 78 cm) a sklopným madlem (délka 85 cm, výška 76 cm, osová vzdálenost 68 cm). Splachování se nachází vzadu (výška 116 cm). Umývátko (výška 85 cm) je opatřeno pákovou baterií (výška 105 cm) a pevným zrcadlem (výška spodní hrany 108 cm). Mezi WC a umývátkem je prostor pouze cca 30 cm. Kabina je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 91 cm) a papírovými ručníky (výška 115 cm). U vstupu do kabiny se nachází signalizační tlačítko (výška 104 cm). Manipulační prostor v kabině je dostatečný.

WC společné se sprchou (bezbariérový pokoj)

Do koupelny (šířka 225 cm, hloubka 346 cm) se vstupuje jednokřídlými dveřmi, které se otevírají mechanicky směrem ven (šířka 80 cm). Dveře jsou z vnitřní strany opatřeny madlem (výška 85 cm). WC mísa (výška sedátka 55 cm) je osazena na levé stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (111 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 68 cm. WC mísa je opatřena pevným (délka 80 cm, výška 78 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 75 cm, osová vzdálenost 60 cm). Splachování se nachází vzadu (výška 115 cm). Umyvadlo (výška 80 cm) je opatřeno pákovou baterií (výška 100 cm), sklopným zrcadlem a vodorovným madlem (délka 55 cm, výška 80 cm). Koupelna je vybavena odpadkovým košem, toaletním papírem, mýdelníkem (výška 88 cm) a věšákem (výška 123 cm).

Sprchovací místo (výška sklopného sedátka 55 cm, šířka 37 cm, hloubka 27,5 cm) se nachází u levé stěny (vzdálenost od rohu 61 cm) na protější stěně z pohledu od vstupu. Páková baterie je umístěna z boku (43 cm od rohu, výška 98 cm). Sprcha je opatřena pouze vodorovným madlem (délka 30 cm, výška 80 cm). V koupelně se nachází sprchovací židle. Manipulační prostor v koupelně je dostatečný.

Parkování

Nejbližší vyhrazená parkovací stání (celkem 6) se nachází na parkovišti A. Od nich vede bezbariérový přístup s mírným podélným a příčným sklonem až ke vstupu do hotelu.

Od parkoviště na konci ulice Starobělská (parkoviště E) vede přístup částečně po silnici, a dále v podélném sklonu cca 5,4 %.

Poznámka

Navazující objekt:  Restaurace Puls

Datum aktualizace

19. 6. 2023

Fotografie