Krytý bazén Ostrava-Poruba – SAREZA – koupaliště

Obtížný povrch - ne, neníObtížný sklon - ano jeBezbariérový vstup hlavním vchodem - ano jeBezbariérový vstup bočním vchodem - ne, neníSchody - ano jeTočité schodiště - ne, neníVýtah - ne, neníPlošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu - ne, neníLižiny nebo rampa - ne, neníÚzké dveře nebo průjezdy - ne, neníPřístupná toaleta - WC I. - ano jeČástečně přístupná toaleta - WC II. - ne, neníNepřístupná toaleta - běžné WC - ano jeVyhrazené parkovací místo - ne, není
Kategorie: Bazén

Adresa

Gen. Sochora 1378/10, 708 00 Ostrava - Poruba

Vstup

Přístup do venkovního areálu Krytého bazénu Sareza se nachází ze strany SC Fajne. Přístupová komunikace je provedena z betonu a betonové dlažby. Ke vstupu vede celkem -12 schodů, které jsou kompenzovány dvouramenným sjezdem (průjezdná šířka 147 cm, 1. rameno - sklon 6,2 %, 2. rameno – sklon 13 %, délka cca 9 m) s mezi podestou (šířka +150 cm, hloubka +150 cm) ve sklonu cca 5,4 %. Před i pod sjezdem je dostatečná manipulační plocha. Vstup do areálu je přes pokladnu (výška pultu 116 cm) a branku pro kočárky a ZTP (šířka 108 cm) nebo turniket.

Interiér

Viz. Krytý bazén Ostrava-Poruba - SAREZA

Vertikální komunikaci mezi travnatou plochou a terasou s koupalištěm zajišťují pouze schodiště. Bezbariérový přístup je možný pouze k dětskému brouzdališti, upravené WC kabině a bufetu, umístěného pod terasou. Venkovní povrch je proveden z betonové dlažby.

WC

Upravená WC kabina je umístěna u běžných toalet, vedle úschovných skříněk, nacházejících se pod terasou. K toaletám vede přístupová komunikace v prudkém sklonu cca 20 % (délka sjezdu cca 5,5 m). Manipulační plocha nad i pod sjezdem je dostatečná.

WC kabina

Do samostatné, volně přístupné kabiny (šířka 180 cm, hloubka 220 cm) se vstupuje jednokřídlými dveřmi (západka/mince), které se otevírají mechanicky směrem ven (šířka 90 cm) a jsou označeny piktogramem vozíku. Dveře jsou z vnitřní strany opatřeny madlem (výška 90 cm). WC mísa (výška sedátka 46 cm) je osazena u pravé stěny na protější stěně z pohledu od vstupu. Přístup zleva je dostatečný (109 cm). Odsazení přední hrany WC od zadní stěny je 70 cm. WC mísa je opatřena pevným (délka 90 cm, výška 80 cm) a sklopným madlem (délka 80 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost 60 cm). Splachování se nachází vzadu (výška 108 cm). Zdravotní umyvadlo (výška 81 cm) je opatřeno pákovou baterií (výška 101 cm) a sklopným zrcadlem bez páky (výška v horní poloze 105 cm). Kabina je vybavena toaletním papírem, odpadkovým košem a mýdelníkem (výška 88 cm).

Parkování

Na parkovišti u vstupu do venkovního areálu se nenachází žádné vyhrazené stání. Nejbližší vyhrazená stání (celkem 4) se nachází na parkovišti u hlavního vstupu Krytého bazénu Sareza. Přístup od těchto stání není bezbariérově řešený (nesnížené obrubníky).

Poznámka

Venkovní areál Krytého bazénu Sareza je přístupný, ale není zde zajištěn bezbariérový přístup ke koupališti (schodiště – 18 schodů).

Datum aktualizace

10. 5. 2023

Fotografie